Služby

Čištění kopaných studní

V první řadě zhodnotíme stav studny, změříme hloubku a průměr studny a výšku hladiny vody. Na základě těchto informací vypočítáme, kolik je ve studni momentálně vody. Po konzultaci u studny a sdělení informací zákazníkovi si nachystáme veškeré vybavení, které bude potřeba k čištění studny. K čištění je potřeba voda ideálně z obecního vodovodu, pokud není k dispozici, tak si přečerpáme do naší kádě ze studny. V první řadě vypustíme veškerou vodu ze studny. Poté vyčistíme poklop a zbavíme ho mechu, bahna a ostatních nečistot. Vyčistíme vnitřní plášť (skruže, kameny…) vysokotlakou myčkou o síle až 180bar. Zkontrolujeme spáry mezi skružemi, zkontrolujeme sací potrubí ve studni a sací zařízení (čerpadlo, sací koš). Odkalíme veškerý přebytečný sediment, který se nachází na dně studny. Dostaneme se až na původní dno studny, kde založíme filtrační vložku, která je velice důležitým faktorem, aby se čerpala čistá voda bez mechanických nečistot. Poté studnu ještě několikrát vyčerpáme a ve finále dezinfikujeme. Vodu můžete používat následující den.  

Instalace čerpadel a sacích potrubí

Pokud se rozhodnete vyměnit starou domácí vodárnu nebo ponorné čerpadlo za nové, tak nás kontaktujte a my pro vás vybereme ideální zařízení, které bude čerpat vodu z vaší studny a následně ho nainstalujeme. Je velice důležité, aby sací potrubí ve studni bylo ve výborném stavu. Staré pozinkované potrubí bývá většinou rezavé a mnohdy i děravé a množí se na něm spousta nežádoucích bakterií. My tohle potrubí ve studních demontujeme a instalujeme místo toho polyetylenové trubky. U tohoto typu trubek nedochází ke korozi a vzniku inkrustace, mají vysokou odolnost vůči agresivním médiím, neusazují se na nich bakterie a mají vysokou životnost. S tímto typem trubek máme výborné zkušenosti a cenově jsou velmi dostupné. Do ideální výšku nad filtrační vložku instalujeme zpětnou klapku s nerezovým sítem nebo ponorné čerpadlo.

Opravy a instalace ručních pump

To, že vám starší ruční pumpa už nečerpá vodu neznamená, že je na vyhození. V takovém případě si nás zavolejte a my vám pumpu opravíme. Každá ruční pumpa má píst a zpětnou klapku s přítěží, která je nainstalovaná buď přímo v pumpě nebo v pracovnám válci, který je ve studni. Záleží na typu pumpy. My ovšem opravujeme všechny typy pump a pracovních válců. Dále ke každé pumpě patří samozřejmě sací potrubí a sací koš. Pokud vám pumpa nefunguje, je potřeba většinou vyměnit všechny komponenty, které jsou důležité pro čerpání vody ( píst, klapku s přítěží, sací koš.) Pumpu vytáhneme, z demontujeme staré sací potrubí rozděláme pracovní válec, vytáhneme všechny nefunkční komponenty, válec vyčistíme, nainstalujeme nové komponenty a nové sací potrubí s novým sacím košem (PIRÁT) a pumpu dáme opět do studny a vyzkoušíme funkčnost.

Výroba a instalace ventilačních hlavic

V každé studni se tvoří vlhkost a pokud je studna zcela uzavřená, tzn., že nemá žádné větrání, bude časem tvořit plísně na skružích a kontaminovat vodu. Proto by každá studna měla mít nainstalovanou ventilační hlavici. My jsme schopni takovou ventilační hlavici vyrobit a nainstalovat na poklop, který používáte a nemusíte kupovat nový poklop s dírou. Navíc taková ventilačních hlavice vypadá esteticky, plní výborně svoji funkci a díky stříšce do studny nenaprší.

Rozbor vody

Pokud chcete vědět, jaké hodnoty a parametry vaše voda obsahuje, tak je na čase si udělat rozbor vody. Před tím, než se rozhodnete udělat rozbor vody, doporučujeme studnu profesionálně vyčistit. Rozbor vody se dělá minimálně 14 dnů po čištění. My takový rozbor pro naše zákazníky rádi zprostředkujeme a vy s tím nebudete mít žádnou starost. Protokol Vám dojde do e-mailu do 14 dnů od odběru. Vzorky vody se odebírají do vzorkovnic, které vyzvedneme v laboratoři a ihned po odběru je zavezeme zpět, ať je odebraný vzorek čerstvý a jeho hodnoty nejsou zkreslené.

Dovoz skruží a poklopů

Pokud je vaše studna v rovině s terénem, doporučujeme přidat jednu skruž o minimální výšce 25 cm. Ze zkušenosti víme, že u takových studen na svrchní skruži žije havěť, která padá do studny a kontaminuje vodu. Také tudy propadá bahno a hlína, která padá na dno studny. Pokud je svrchní skruž minimálně 25 cm nad terénem, tak zamezíte tomu, aby tam padala hlína, havěť a jiné… Také pokud je svrchní skruž popraskaná, tak jsme schopni tuhle skruž vytáhnout a usadit skruž novou. Vlivem počasí a stářím můžou popraskat poklopy. Takové poklopy je potřeba vyměnit za nové, aby naprosto těsnily a do studny se nedostávala dešťová voda a také aby se tam nedostala například myš, krtek nebo žába.
Vyhledávání